• Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

  Стаття 1. Завдання Закону України про дорожній рух

  Закон регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов’язки і відповідальність суб’єктів – учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, об’єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання (далі – міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади та об’єднань).

  Стаття 2. Законодавство про дорожній рух

  Законодавство про дорожній рух складається з цього Закону та актів законодавства України, що видаються відповідно до нього.

  Стаття 3. Державне управління у сфері дорожнього руху

  Державне управління у сфері дорожнього руху та його безпеки здійснюється Кабінетом Міністрів України, спеціально уповноваженими на це центральними органами виконавчої влади, органами виконавчої влади в Автономній Республіці Крим, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування.

  Забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні покладається на Державну автомобільну інспекцію (далі – Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України), яка входить до системи органів Міністерства внутрішніх справ України.