• III. Перевезення ручної поклажі та багажу

    75. Плата за перевезення ручної поклажі не справляється у разі перевезення її у салоні автобуса:

    міжміського або міжнародного сполучення – не більше однієї одиниці ручної поклажі;

    міського або приміського сполучення – не більше двох одиниць.

    Ручна поклажа перевозиться у салоні автобуса під наглядом пасажира.

    За перевезення ручної поклажі у салоні автобуса понад норму з пасажира справляється плата за тарифом, встановленим згідно із законодавством.

    У разі здавання ручної поклажі до багажного відділення транспортного засобу за її перевезення справляється плата як за перевезення багажу.

    76. Багаж пасажирів перевозиться у багажному відділенні автобуса (якщо це передбачено конструкцією автобуса) за плату.

    У разі відсутності багажного відділення багаж перевозиться в салоні автобуса (одна одиниця – безоплатно, решта – за плату згідно з тарифом).

    Багаж, що перевозиться в салоні автобуса, повинен бути розміщений так, щоб не заважати вільному проходу пасажирів уздовж салону автобуса та не блокувати доступ до основних і аварійних виходів.

    Перевізник може здійснювати перевезення багажу вантажним автомобілем. Максимальна кількість місць багажу, що приймається до перевезення, визначається перевізником, але не може бути менше двох одиниць від одного пасажира.

    77. Право на отримання багажу має пасажир, що здав його для перевезення.

    78. Пасажир під час здавання багажу для перевезення має право оголосити його цінність, сплативши встановлену суму.

    79. Після завершення перевезення багаж зберігається у перевізника протягом доби без оплати. За зберігання багажу строком понад добу справляється плата за визначеним перевізником тарифом, якщо інше не передбачено законодавством.

    80. Багаж (його частина), не доставлений особі протягом 14 діб після надходження заяви про його видачу, вважається втраченим і пасажирові, що оголосив цінність багажу, повертається компенсація у зазначеному розмірі та плата, що справлялася за його перевезення.

    У разі коли цінність не оголошувалася, пасажирові повертається плата, що справлялася за перевезення багажу, а розмір компенсації визначається у судовому порядку.

    81. Якщо втрачений багаж знайдено протягом року з дня подання заяви про його видачу, перевізник повинен повідомити про це пасажирові. Пасажир може одержати такий багаж протягом 30 днів, повернувши перевізникові гроші, виплачені як компенсація за втрату багажу.

    82. У разі виявлення втраченого багажу чи ручної поклажі водій зобов’язаний за участю двох свідків скласти акт довільної форми з детальним описом зовнішнього вигляду речей і здати їх разом з актом перевізнику.

    Не затребувані протягом місяця у пункті призначення багаж чи ручна поклажа вважаються знахідкою.

    83. Особи з обмеженими фізичними можливостями мають право на безоплатне перевезення засобів, призначених для особистого пересування (інвалідні візки, милиці тощо).

    84. Не допускаються до перевезень:

    небезпечні вантажі, зокрема легкозаймисті, вибухонебезпечні і такі, що можуть забруднити транспортний засіб чи одяг пасажирів;

    зброя та тварини, крім випадків, передбачених законом.

    85. Перевезення тварин пасажирським автомобільним транспортом здійснюється в установленому законодавством порядку.